1. Renkantis atostogų vietą Kretoje nuspręskite, ko norite iš savo atostogų, gamtos, autentikos, harmonijos, ar miesto šurmulio, naktinių klubų ir daugybės žmonių. Jei vis tik trokštate ramybės, venkite Hersonisos ir Malia kurortų, ypač vasaros mėnesiais. Keliaujantiems geriausia apsistoti šiaurinėje dalyje; visi įdomūs turistiniai objektai bus lengvai pasiekiami. Ieškantiems visiškos atskirties ir medicitacijos, puikiai tinka salos pietinė dalis.
 2. Pasidomėkite, kur įsikūręs jūsų norimas viešbutis, ar jaukiam kurorte, gražioj vietovėj, ar ,,vidury niekur”. Kretoje yra daug viešbučių pastatytų laukuose tiesiog prie kelio.
 3. Nesirinkite savo atostogoms ,,viskas įskaičiuota” viešbučio, nebent jei ten ir norite praleisti visas savo atostogas. Kretoje labai populiaru atostogauti vilose ir jaukiuose apartamentuose.
 4. Keliaukite! Nuomokitės automobilį, susidarykite savo kelionės maršrutus ir atraskite šios nuostabios salos grožį bei išskirtinumą. Kelionėms užsisakykite galingesnį automobilį, kuriuo galima važiuoti ir kalnų keliais. Kretoje daug neasfaltuotų kelių.
 5. Nebijokite klausti! Graikai yra labai draugiški ir paslaugūs žmonės. Jie su malonumu jums padės rasti ieškomą objektą, rekomenduos gerą taverną ar nurodys artimiausią kelią prie jūros.
 6. Nesiderėkite! Čia Europos valstybė, ne Turkija ar Egiptas. Kainos dažniausiai yra fiksuotos ir vienodos visiems, ar jūs graikas, ar lietuvis.
 7. Vakarokite tavernose! Tik taip pajausite tikrą graikišką dvasią, graikų gyvenimo džiaugsmą, turėsite progą išgirsti tradicines dainas ir pamatyti jų šokius. Ir, žinoma, valgysite patį skaniausią gurmanišką maistą, kuris labai skiriasi nuo viešbučio kulinarijos.
 8. Bent vieną vakarą sudalyvaukite ,,Graikiškoje Naktyje”- gyvos graikiškos muzikos ir šokio šou, vykstančioje senovinėse tavernose.
 9. Kretoje tiesiog privaloma paragauti kretietiškų salotų, alyvuogių aliejuje troškintos avienos, keptų sraigių, rūkytos kiaulienos ,,Apakia” ir, žinoma, graikiško ,,Gyros”- vietinio kebabo. Būtinai paskanaukite vietinių vynų ir vynuogių naminės- ,,Rakės”.
 10. Kretoje dauguma paplūdimių yra privatūs. Jei nenorite mokėti už saulės gultus ir skėčius, atsivežkite savo. Ne tik sumažinsite atostogų išlaidas, bet ir patogiai ilsėsitės, net ir laukiniame paplūdimyje.
 11. Norėdami pamatyti ,,Neatrastą Kretą”, nuostabius kraštovaizdžius, kalnų masyvus, gilius tarpeklius- užsisakykite visos dienos džipų turą- pamatysite ir patirsite tyrą gamtos grožį ir jos didybę.
 12. Niekada neatsisakykite vaišinami graiko- jie tai priima kaip asmeninį įžeidimą! Vaišinami visada sutikite ir padėkokite bei truputį paragaukite, to visiškai pakanka.
 13. Šypsokitės ir niekur neskubėkite! Jei jau atostogaujate Graikijoje, turit suprasti graikų filosofiją ir pagrindinę gyvenimo taisyklę: – ,,Siga, Siga! Ola kala!”- liet. ,,Lėtai, lėtai! Viskas Gerai”.
 14. Geriausios lauktuvės iš Kretos- alyvuogių aliejus, kretietiški sūriai, prieskoniai, rakė, įvairūs drožiniai iš alyvmedžio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *